Vatan Partisi Çorlu'da görev değişimi

Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanlığı “bölücü ve gerici Anayasaya geçit yok sloganı” ile İlçe kurultayını gerçekleştirerek görev değişikliği yaptı.

Vatan Partisi Çorlu'da görev değişimi

Çorlu Atikup düğün salonunda gerçekleşen Kurultayda, geçmişte Ulusal Kanal Trakya Temsilciliği görevi yapmış olan İmdat Şahin oy birliği seçilerek Vatan Partisi İlçe Başkanı oldu. Kongreye Vatan Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Hayri Çaktı, İl sekreteri Onat Gök, Çorlu Taşeron İşçileri yardımlaşma ve dayanışma derneği başkanı Cemal Dalar, Tekirdağ Türkiye Gençlik Birliği İl başkanı Ufuk Etçi ve Tekirdağ Cumhuriyetçi Kadınlar derneği başkanı Filiz Kaya da katılarak destek verdiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan Kurultayda söz alan Tekirdağ İl Başkanı Hayri Çaktı şunları söyledi: “Türkiye Olağanüstü bir döneme giriyor Türkiye ikinci bir kurtuluş savaşı veriyor, biz büyük sorunları çözme iddiası ile yola çıkmış bir partiyiz, büyük sorunlar kuvvet biriktirerek kuvvetleri birleştirerek çözülür. Türkiye’nin önündeki mesele Türkiye’nin birliği, bütünlüğü, egemenliği ve bağımsızlığıdır bunlar Türkiye’nin uluslararası alanda bir devlet olarak varlığını devam ettirebilmenin ön şartıdır” dedi. Meclis de görüşülen yeni Anayasa çalışmalarına da değinen Çaktı, “Eşit vatandaşlık tanımı adı altında Anayasadan Türk Milleti tanımını çıkarmak istiyorlar, buna ne pahasına olursa olsun izin vermeyeceğiz halkımızı birleştirecek ve Türkiye’yi Kemalist devrim rotasına tekrardan sokacağız ” dedi.

Kurultayda Vatan Partisi Çorlu İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri bir sunum eşliğinde sunan eski İlçe başkanı Mimar Mehmet Ali Esmer “mücadelemiz dün olduğu gibi, bölücülere, gericilere ve emek sömürücülerine karşı, tam bağımsız Türkiye kararlılığımıza olan inancımız ile sonuna kadar devam edecektir” dedi. Yeni İlçe Başkanı İmdat Şahin ve yeni yönetime başarılar dileyen Esmer, sözlerinin devamında “kurultay ile birlikte daha güçlü bir Vatan Partisi yönetimi oluşturduklarını söyleyerek, görevim boyunca bana desteklerini sunan mücadele arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şimdi bayrağı daha da yukarılara taşımanın zamanıdır partim ve arkadaşlarımız ile birlikte bunu yapacağımıza inancım tamdır” dedi.

Yapılan kurultay seçimden sonra Çorlu İlçe Başkanlığını devralan İmdat Şahin, kurultay delegelerine ve misafirlere teşekkür ederek önümüzdeki dönemlerin görevlerini şöyle anlattı: Önümüzde partimizin kilitlenmesi gereken mesele yeni Anayasa çalışmalarıdır. Partimiz 2012 yılındaki girişimlerini Milli güçleri birleştirerek püskürtmüştü, şimdi tekrardan ısıtıp önümüze getiriyorlar, Türk Milletini Anayasadan silmek istiyorlar Milli güçleri tekrardan birleştirerek buna izin vermeyeceğiz dedi. Çorluda Mücadeleyi yükselteceklerini söyleyen Şahin bölücü ve gerici anayasaya geçit yok kampanyası yürüteceğiz konferanslar vereceğiz İmza masaları açacağız” dedi. Sözlerinin devamında Demokratik Özerklik ve özyönetim isteklerinin bu ülkeyi parçalama ve bölme çabaları olduğunu söyleyen Şahin “Türk ve Kürt diye bu ülkeyi bölmek istiyorlar, Türk’te biziz kürtte biziz hepimiz Türk Milletiyiz” dedi.

Yapılan Kurultay sonrası Vatan Partisi Çorlu İlçe yönetimi, İmdat Şahin başkanlığın da, Songül Çelik, Gürkan Türksoy, Mehmet Ali Esmer, Onur Akman, Cemal Dalar, Murat Ural, Zeki Tarakcı şeklinde oluştu.

Haber: Cemal Dalar/ Çorlu
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.