IŞİD’ten korkunç infaz

Irak'ta ve Suriye'de terör estiren IŞİD, kan donduran bir eyleme daha imza attı. IŞİD'in bu seferki kurbanı Amerikalı bir gazeteci oldu. Gazeteci James Foley'i başını keserek infaz eden terör örgütü, cinayetin görüntülerini "Amerika'ya bir mesaj" adıyla sosyal medyada yayınladı.

DÜNYA 20.08.2014, 09:23 20.08.2014, 17:51

Ortadoğu'yu kana bulayan terör örgütü IŞİD bu kez de Amerikalı bir gazeteciyi hedef aldı. Örgüt, gazeteci James Foley'i başını keserek infaz etti.

İnfazın görüntüleri "Amerika'ya bir mesaj" adıyla sosyal medyada yayınlandı. CIA yetkilileri, görüntüleri teyit ettikten sonra açıklama yapacaklarını belirtirken, Foley'nin ailesi oğullarının ölümünü doğruladı.

Foley'nin 2009'dan bu yana Ortadoğu'da çalıştığı, 2012 yılında ise kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığı öğrenildi.

Cinayetin görüntülerinde ise Foley, öldürülmeden hemen önce "Gerçek katilim Amerikan hükümetidir" diyor. Foley'in infazının ardından kamera, Steven Sotloff adında başka bir Amerikalı rehine çevriliyor. Foley'i öldüren IŞİD militanı, Sotloff'u gösterek "Bu Amerikan vatandaşının kaderi de Obama'nın elinde" diyor.

Öte yandan görüntülerdeki IŞİD militanının İngiliz olduğu iddia edildi. İngiltere'nin yüksek tirajlı gazeteleri The Sun, Daily Mail ve Daily Mirror manşetten verdikleri infaz haberinde, militanın İngiliz lehçesine dikkat çekerek, IŞİD terör örgütü içinde en az 600 İngiliz militan olduğunu hatırlattı. Konuya ilişkin İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, “Uzman bir ekip kişinin İngiliz olup olmadığını araştırıyor”dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (4)
kara bal 8 yıl önce
kafa kesilme görüntülerini tamamıyla yayınlayan işid ilk kez sinematografik bir çekim yapıyor, 2 yıldır kayıp olan gazeteciyi kesecek gibi yapıp görüntü kesiliyor bir sonraki sahnede kafa ayrı vücüd ayrı bir görüntü yayınlıyor bana kumpas gibi geldi sanki zaten abd'nin işi kumpas.
che 8 yıl önce
kimi kandırıyorsun abd! ışid'in başındaki adam da senin eğittiğin bir yahudi.
Misafir 8 yıl önce
tamamen düzmece bir haber.
ortaç kalan 8 yıl önce
güzel ve yalan bir kaset hazırlanmış müslümanların acısına bir acı daha katarlar artık
banner1278
banner1277
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P