Muhaliflerden geri adım

Gaziantep'te yaşanan olaylar sonrasında Suriyeli muhalifler İstanbul'da bir açıklama yaptı. Suriye Dönüş Projesi üzerinde çalıştıklarını açıklayan muhalifler, kalıcı çözüm için Suriye devleti ile görüşebileceklerini söyledi. Bu açıklama Suriyeli muhaliflerden "geri adım" şeklinde yorumlandı.

DÜNYA 15.08.2014, 19:17 15.08.2014, 19:48
Suriyeli Muhalifler, Gaziantep'te kaosa neden olan olaylardan sonra İstanbul'da basın toplantısı düzenledi. Cenevre görümelerinde uzlaşmaya yanaşmayan muhalifler geri adım attı, kalıcı çözüm için Suriye Cumhrubaşkanı Beşar Esad ile masaya oturabileceklerini söyledi.

Mualifler adına açıklamayı Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu Türkiye Temsilcisi Halid Hoca yaptı. Hoca, çözümün ilk adımı için "Suriye Dönüş Projesi" üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Projenin hayata geçebilmesinin şartı ise Suriye'de güvenli bölgelerin oluşturulması. Ancak muhaliflerin güvenli bölge olarak adalandırdığı yerlerin bir kısmı IŞİD'in, bir kısmı da PYD'nin elinde.

Bunun için de uluslararası destek istediler.

Suriyeli Muhaliflerin bu açıklaması, büyük bir geri adım olarak yorumlandı.Haber: Deniz Çağlayan
Kamera: Şengül Derin

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
Ibrahim Oyal 8 yıl önce
ESAD gibi bir liderin ugrunda olunur, Vatanini seven Suriyeli topraginda olur..
Muammer 8 yıl önce
En doğru hareket bu şimdiye kadar yapılması gerekirdi.
Atakan Ali 8 yıl önce
Şimdimi akılları yerine gelmeye başladı ? Abd ile AB sizleri sadece çıkarları için kullandığını anlamış olsaydınız 100 binlerce kişi ölüp milyonlarca kişi diğer ülkelerde sürünmezdi
banner1278
banner1277
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P