2 polis daha teslim oldu!

Casusluk soruşturmasında 2 cemaatçi polis daha teslim oldu. Haklarında yakalama kararı çıkarılan polisler Çağlayan Adliyesi'ne geldi. 22 Temmuz'da başlayan operasyonlarda 40 F-Tipi polis tutuklanmıştı.

GÜNDEM 15.08.2014, 18:21 15.08.2014, 17:27
2 polis daha teslim oldu!

Emniyet operasyonu kapsamında 2 polis daha teslim oldu..

Cemaatin Emniyet örgütlenmesine yönelik operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan F-Tipi polisler hakim önüne çıkmaya devam ediyor. Eski İstanbul Terörle Mücadele Şubesi Müdür Yardımcısı Osman Özgür Açıkgöz ve polis memuru Hasan Yüksek avukatları ile birlikte Çağlayan Adliyesi'ne geldi.

22 Temmuz'da başlatılan casusluk soruşturması kapsamında tutuklamaya sevk edilen ancak hakim önüne çıkmadıkları için serbest bırakılan 17 F-tipi polis hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Mahkeme cemaatçi polisleri serbest bırakırken casusluk şüphesi için yeterli delil olduğunu ancak polislerin hakim sorguları yapılamadığını belirtmişti.

Bugüne kadar yapılan operasyonlar kapsamında 40 cemaatçi polis tutuklanırken yakalama kararı bulunan polislerden 11'i teslim olmuş oldu. 6 polis hakkındaki yakalama emri ise devam ediyor.

ulusalkanl.com.tr


Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
19°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P