5 bakanlığa yeni atama!

Çevre ve Şehircilik ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın da aralarında olduğu 5 bakanlığa üst düzeyde atamalar gerçekleştirildi. Yapılan atamalar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

GÜNDEM 02.08.2014, 17:34 02.08.2014, 16:45
5 bakanlığa yeni atama!

Aralarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'n da olduğu 5 bakanlığa üst düzeyde atamalar yapıldı.

Yapılan atama kararları ve görevden almalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açık bulunan Müsteşar Yardımcılığına, Halil Kamil Kocapınar atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Demirbaş ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Sütçü görevden alındı.

Bakanlığın Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na, Mehmet Akif Okur atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın açık bulunan Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü'ne Abdullah Soylu, Gümrükler Genel Müdürlüğü'ne ise Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Cenap Aşçı atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın açık bulunan Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne, Ramazan Ersoy'un ataması yapıldı.

Kalkınma Bakanlığı'nın açık bulunan Müsteşar Yardımcılığı'na ise Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Yılmaz Tuna getirildi. 

Bakanlıkların yanısıra büyükelçiliklerde de yeni atamalar yapıldı. Zimbabve Büyükelçisi Kemal Demirciler ile Somali Büyükelçisi Cemalettin Kani Torun merkeze çekildi. 

Somali Büyükelçiliği'ne Daire Başkanı Olgan Bekar atandı. Bordeaux Başkonsolosu Volkan Türk Vural Madagaskar Büyükelçiliği'ne ve Paris Başkonsolosu Turgut Rauf Kural'ın da Benin Büyükelçiliği'ne atanmalarına karar verildi. 

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P