Ankara'da kırmızı alarm verildi

AKP Hükümeti, mezhepçi politikalarıyla IŞİD saldırılarına ortak oldu. Rutine binen kriz toplantılarından yine bir sonuç çıkmadı. Irak'ın demografik yapısı göçlerle değişime uğradı. Musul Başkonsolosluğu çalışanlarını hala elinde rehin tutan IŞİD ise, Türkiye sınırına daha da yaklaştı.

GÜNDEM 08.08.2014, 13:27 08.08.2014, 18:21
Ankara'da kırmızı alarm verildi

Devletin zirvesi önce Dışişleri Bakanlığı'nda, daha sonra da Başbakanlık'ta bir araya geldi. Toplantılara Başbakan, Dışişleri Bakanı, MİT Müstelşarı Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet komutanları katıldı.

Ancak rutine binen kriz toplantılarından somut bir sonuç çıkmadı.

AKP Hükümeti'nin IŞİD saldırıları karşısındaki sessizliği ve IŞİD'i sevecen gösterme çabası, Irak'taki krizi ciddi boyutlara ulaştırdı.

Hükümet'in IŞİD saldırıları karşısındaki sessizliğine bir de mezhep kışkırtması çıktı.

Davcutoğlu dünkü açıklamalarında, Telafer'deki çatışmanın IŞİD ile olmadığını Sünni ve Şii Türkmenler arasında olduğunu söylerken, bir hafta önce Başbakan Yardımcısı Beşlir Atalay da Telafer'de Sünni Türkmenlerin IŞİD ile işbirliği yaptığını açıklıyordu.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (1)
mrk 8 yıl önce
merak bu ya, bu cinayet çetelerine kim ne kadar silah, maddi vb yardımı yaptı? siyasiler teröristlerle işbirliği yapılmaması gerektiğini öğrenemediler. bunların katlettiği herkesin kanı destekleyenlerin her yerine bulaşmadımı? esat ı devireceklerdi. nur topu gibi terör ve cinayet şebekelerimiz oldu. kimlere kına göndermeli?
banner1278
banner1277
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P