Başbakan Binali Yıldırım: Adamlar aynı adamlar

Başbakan Binali Yıldırım, "PYD, YPG bunlar PKK'nın uzantısı terör örgütleridir. Bir isim yıpranınca başka bir isimle ortaya çıkıyorlar. Adamlar aynı adamlar. Bunlar Türkiye'nin, bölgenin canını yakan terör örgütlerinden başkası değildir." şeklinde konuştu.

GÜNDEM 31.08.2016, 11:56 31.08.2016, 12:23
Başbakan Binali Yıldırım: Adamlar aynı adamlar

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında konuştu.

Yıldırım, "Terör unsurları tamamen ortadan kaldırılıncaya, sınırlarımıza, topraklarımıza ve vatandaşlarımıza yönelik tehditler tamamen bitinceye kadar faaliyetler devam edecek" dedi 

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN KILIÇDAROĞLU VE FEYZİOĞLU'NA ÇAĞRI

Ayrıca, Başbakan, Adli Yoıl Açılış Töreni hakkında da "Bir kez daha hem Sayın Kılıçdaroğlu'na hem de Barolar Birliği Başkanı'na özellikle buradan bir kez daha davette bulunuyorum. Bir otel salonunda yapmak yerine devletin en prestijli mekanlarından bir tanesinde yapmak çok daha akıllıca, çok daha doğru bir karardır diye düşünüyorum. Beştepe, milletin yeridir. Kimsenin şahsi tasarrufunda olan bir yer değildir. Dolayısıyla milletin işleri de orada pekala en iyi şekilde yerine getirilebilir​" ifadelerini kullandı.

"GELDİKLERİ YERE GİDECEKTİR"

Başbakan Yıldırım, "PYD, YPG bunlar PKK'nın uzantısı terör örgütleridir. Bir isim yıpranınca başka bir isimle ortaya çıkıyorlar. Adamlar aynı adamlar. Bunlar Türkiye'nin, bölgenin canını yakan terör örgütlerinden başkası değildir. Onun için bizim bu konuda kararlılığımız devam etmektedir. Bu unsurlar, mutlaka Fırat'ın doğusuna, geldikleri yere gidecektir. Amerika Birleşik Devletleri'nin de bu yönde ülkemize defalarca taahhüdü vardır. Bu taahhütte herhangi bir değişiklik beklemiyoruz." şeklinde konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P