Başbuğ’dan "soykırım" tepkisi: Vatan Partisi dışındaki siyasetçiler neden sessiz?

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, sözde Ermeni iddiaları konusunda Türk devlet yetkililerinin sessizliğini eleştirdi. Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek’in tavrının desteklenmesi gerektiğini söyleyen Başbuğ, “Vatan Partisi’nin dışında başka bir hareket oldu mu? Bu sessizlik niye?” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 31.05.2016, 17:20 31.05.2016, 18:59
Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Perşembe günü Alman parlamentosunda görüşülecek soykırım iddialarına karşı Türkiye’den yeterli tepkinin gelmediğini söyledi.

"Birlikte Türk Milletiyiz Hareketi"nin davetlisi olarak Türkiye Barolar Birliği'nde “Dış Politikamız, Ermeni İddiaları ve Gerçekler” konulu bir konferans veren Başbuğ,  devlet yetkililerini eleştirdi.

Vatan savaşında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Vatan Partisi’nin çabalarını takdir eden eski Genelkurmay Başkanı, 28 Mayıs’ta Berlin’de düzenlenen mitingi örnek gösterdi.

İlker Başbuğ, geçmiş hükümetlerin Ermeni soykırımı iddialarına karşı ortaya koydukları tavırları anımsattı. 

Türkiye’nin dış politikada değişikliğe gitmesi gerektiğini belirten Başbuğ,  gerçekçi, sağlam ve güçlü bir dış politika için adım atılması gerektiğini vurguladı.

Haber: Ali Yağız Baltacı
Kamera: Uğur Marangoz
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (4)
E.Özaydin 6 yıl önce
VATAN PARTISI MILLI BIR DURUS SERGILIYORDA ONDAN ; BÜTÜN ÜYELERI BIR YURTSEVER OLMANIN HESABINI ÖDEDILER ; VE ÖDEMEYEDA HAZIRLAR
Sibel 6 yıl önce
Ülkemizin içinde bulunduğu bütün bu olumsuzluklardan ancak Vatan Partisi ile çıkılır.Başka çıkış yolu yoktur.
Adil Aydın 6 yıl önce
Vatan Partisi : Fedailer Partisi. TBMM'de yemin etmeden, bütün üyeleri, milletin vekili.
Hatice 6 yıl önce
Diğer partiler ugandalı da ondan zaten sözde mualefet yapıyorlar halk artık bunu biliyor bana göre şuan tüm meclis sessiz
banner1278
banner1277
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P