CHP'liler bu soruyu soruyor

GÜNDEM 16.08.2014, 12:56 16.08.2014, 11:59
CHP'liler bu soruyu soruyor

Son günlerde yolda, sokakta, dost sohbetlerinde hep aynı şey soruluyor. Daha önce, “Ekmeleddin İhsanoğlu kim?” sorusuna yanıt arayanlar, şimdi bir başka soruya yanıt arıyorlar:

“Kılıçdaroğlu kim?”

Üstelik de soranların büyük bölümü CHP’li.

Bu soruyla sık sık karşılaşmaya başlayınca CHP kulislerine biraz kulak kabarttım. Tabandaki CHP’lilerin kafası iyice karışmış. “Bu yaşadıklarımız normal değil” diyenlerin sayısı tahminlerden çok yüksek.

Sadece tabanda değil. Kılıçdaroğlu ile birlikte çalışmış, Parti Meclisi ve MYK’da görev almış kişiler de kuşkulu. “Sanki CHP’yi görünmez bir el yönetiyor” diyorlar. Daha fazlası da var...

CHP NASIL BU NOKTAYA GELDİ?

Herkes CHP’nin bu noktaya nasıl geldiğini konuşuyor. Baykal’a kaset komplosu milat olmuş. “Bu işin içinde başka bir iş olduğu açık” deniyor. CHP’nin son yılları sorgulanıyor.

İnternette yer alan haberler tek tek incelenmiş. Öne çıkan sorulardan bazıları şunlar:

“Kılıçdaroğlu CHP’nin başına nasıl geldi?”

“Daha kaset maset ortada yokken 2008 yılında, Amerikan derin devletinin kontrolünde olduğu bilinen, Johns Hopkins Üniversitesi’ne bağlı Amerikan-İsveç merkezli Silkroad Enstitüsü, Deniz Baykal’ın istifaya zorlanacağını ve CHP Genel Başkanlığına Kemal Kılıçdaroğlu’nun getirileceğini nereden bildi?”

“Fethullahçılar CHP’ye nasıl sızdı? Kim izin verdi?

“F tipi örgütün polislerine niye sahip çıkıyoruz?”

“Ekmeleddin İhsanoğlu kimin adayıydı?”
...
Hem soru çok, hem meraklı..!

KİM BU TANRIKULU, TOPRAK, ...

Sorular sadece Kılıçdaroğlu ile sınırlı değil. Genel Başkan Yardımcıları, bazı PM üyeleri de hedefte. Öne çıkan isimlerin başında Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu var.

Adı WikiLeaks belgelerinde “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un kod adı verdiği kişiler arasında geçiyor: TR 705. Kılıçdaroğlu’nun vazgeçemediklerinden. Kim bilir belki de “inisiyatifi” yok.

Kürt kökenli seçmen için getirildiği söylenmişti. Ama Diyarbakır’dan değil, İstanbul’dan milletvekili oldu. Köyünden bile CHP’ye oy çıkmadı. PKK’lılarla içli dışlı. Kimin kontenjanından milletvekili olduğu tartışılıyor.

Bir başka isim, Erdoğan Toprak. “İstanbul dükalığının” adamı deniyor. F tipi örgüte çok yakın olduğu konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun kararlarında etkili. Bosna ziyaretinin organizasyonunu F tipi örgüte emanet etmişti. F tipi örgütle ilgili anılarının çok olduğu anlatılıyor.

FAİK TUNAY’I KİM MONTE ETTİ


CHP’nin en ilginç milletvekillerinden biri de Faik Tunay. Milletvekilliği süresince CHP’den daha çok F tipi örgüte çalıştı. Dünyanın birçok yerinde F tipi örgütün okullarını ziyaret etti.

Şimdi Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’ın yardımcısı. Tuzluçayır’dan 40 yıllık CHP’li bir dostum söyledi. “Faik Tunay’ı Çıray’ın yanına bizzat Kılıçdaroğlu yerleştirdi. Çıray da kabul etmek zorunda kaldı” dedi. “Olay günü Genel Başkan katındaydım” diye de ilave etti.

Tartışılan isim çok. Aydın Ayaydın, Binnaz Toprak, Rıza Türmen, ... Bu kişilerin Atatürk’ün kurduğu CHP’de ne işleri olduğu sorusuna yanıt aranıyor. Kılıçdaroğlu’nun bunlara sahip çıkmasının nedeni araştırılıyor.

CHP HDP’LİLEŞTİRİLİYOR


Kaygıları büyük. “CHP HDP’lileştiriliyor mu?” sorusu gündemde. Olağanüstü kongre isteyen milletvekilleri için ayağa kalkan parti yöneticilerinin, “Demirtaş solun lideri” diyen İstanbul Milletvekili Melda Okur’a sessiz kalmalarına dikkat çekiliyor.

Anlayacağınız, CHP tabanında soru çok. Kafalar karışık. Sanki karar aşamasına yaklaşmışlar gibi!..
İzliyoruz...

İsmet Özçelik
Aydınlık


Yorumlar (8)
Neşe Selimoğlu 8 yıl önce
bence işçi partisi, ulusal kanal ve aydınlık olarak bu konu üzerine yoğunlaşmalı ve yapılacak olan kurultayda chp'yi düşman işgalinden kesinlikle kurtarmalıyız. aydınlık ve ulusal kanal'da chp üzerinde oynanan oyunlarla ilgi bir dosya hazırlamalı ve bunu sık sık yayınlamalıyız. ayrıca işçi partisi olarak da kurultaya kadar çeşitli basın açıklamaları ve tv programları düzenleyerek bu konuda belirleyici olmalıyız. kurultayda kılıçdaroğlu ve arkadaşları kesinlikle kaybetmeli ve atatürk'ün partisi yeniden atatürkçülerin eline geçmelidir.
o kutup 8 yıl önce
kılıçdaroğlu ta ilk baştan beri atatürkçü bir çizgide olmadığını gösterdi, bu adamı nasıl olur da başkan yaptılar diye çok merak etmişimdir. böyle bir adamdan ne bu partiye ne de cumhuriyete bir fayda gelmez diye kararımı vermıştim, hislerim beni yanıltmadı
Celal Yıldız 8 yıl önce
siyaset dünyasının şaibesizleşmesi için basın görevlilerin de şaibeli degil belgelerle konuşması lazım
Hasan Sözen 8 yıl önce
Amerikan elçisiyle baş başa yemekten sonra tatmin edici açıklama gelmemişti hani halka yalan söylemeyecek ti
HAINLER ICIMIZDE 8 yıl önce
parti parti degil sanki türlü yemegi
partide hersey mevcut
cia mossad ajani
hizipci
sorozcu horozcu
toprak agasi
delege agasi
fetocu
parelelci
akajanlar
halk partisinde yalnizca halk yok
chp nin 6 okunu bu sebekeler doldurmus
bunu aylar yilar öncesinde söyledim
Oztop 8 yıl önce
Bundan sonra Ychp ye oy yok.
CHP tabanını bekliyoruz...
öztürk 8 yıl önce
bıraksın atamızın partisinin yakasını işe yaramaz birisi vatan elden gidiyor,amerikayla görüşüyor fettoşla bir araya geldiğinede eminim bana göre piyon
agustos 8 yıl önce
Vay beni beni yazık oldu chp ye
banner1278
banner1277
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P