Gülen'den talimat dolu dilekçe

Fethullah Gülen, yargı ve emniyete talimat gibi bir dilekçe verdi. Gülen, avukatı aracılığıyla yolladığı dilekçede "F tipi suç iddialarının araştırılması talimatını yerine getirmeyin" dedi. Dilekçede, örgütle ilgili bilgi verenler de açık açık tehdit edildi.

GÜNDEM 05.08.2014, 14:28 05.08.2014, 13:54
Gülen'den talimat dolu dilekçe
Emniyette, Orduya yönelik kumpas davalarının da içinde olduğu çok sayıda tertip davaya zemin hazırlayan F tipi yapılanmaya yönelik operasyon, Fettullah Gülen'i rahatsız etti.

Gülen avukatı aracılığıyla Emniyet'ten savcının "Cemaate yönelik suç iddialarının araştırılması" talimatını yerine getirmemesini istedi. Star gazetesinin haberine göre örgütle ilgili bilgi verenler de tehdit edildi.

Gülen'in Emniyet'teki yapılanmaya yönelik ilk operasyondan 13 gün önce, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusuyla ilgili görevsizlik kararı verildi ve dosya Ankara Başsavcılığı'na gönderildi. Gülen, avukatı Nurullah Albayrak aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, emniyet görevlilerinin, Ankara Cumhuriyet savcısı Serdar Coşkun'un talimatını gerine getirmemelerini istedi.

Dilekçede, savcılığın talimatı üzerine örgütü destekleyenlere ait bilgileri yargıya veren kamu görevlileri ile tüzel kişiler 'kişisel verileri hukuka aykırı verme' suçunu işlemekle" tehdit edildi.

Dilekçede 'talimat' gibi şu ifadeler yer aldı:

"Operasyon talimatı içeren yazılı emrin uygulanmamasını ve geri iade edilmesini; hukuka aykırı emri yerine getiren sorumlular hakkında suç soruşturması başlatılması hususlarında gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz."

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
18°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P