İskenderun'daki gerginliğin perde arkası

İskenderun'da tansiyon yüksek. Nedeni ise Suriyeli bir sığınmacının 10 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz iddiası... İddia ilçeyi ayağa kaldırdı. Yurttaşlar Suriyelilerin ev ve iş yerlerini taşladı.

GÜNDEM 19.08.2014, 23:03 20.08.2014, 15:19

Suriyeli bir gencin küçük bir erkek çocuğunu taciz etmesi Hatay'ın İskenderun ilçesini karıştırdı. Halk Suriyelilerin yaşadığı mahalleye yürüdü. Protestolar sırasında zaman zaman ortam gerildi. Bazı şahıslar Suriyelilerin kaldığı iddia edilen evleri taşladı, camlarını kırdı.Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye olay Barbaros Mahallesi'ndeki bir pastaneden patlak verdi. Pastanede çalışan Suriyeli genç 9 yaşındaki bir erkek çocuğu ile dükkanda tek başına kalınca dövdü. Ardından da küçük çocuğu taciz etti. İddiaya göre Suriyeli genç, küçük çocuğa tecavüz etmeye kalkıştı. Ancak sesleri duyarak pastaneye gelen yurttaşlar küçük çocuğu Suriyeli gencin elinden aldı.


Olayın duyulması kentte büyük bir infiale neden oldu. İskenderunlular mahalleye akın etti. Olay sırasında bazı şahısların Suriyelilerin kaldığı belirtilen evleri taşlamaya başladı. Bazı binaların camlarının kırıldığı görüldü.

Ulusal Kanal'ın Hatay kaynaklarından ulaştığı bilgilere göre küçük çocuk İskenderun Devlet Hastanesi'nde psikolog kontrolünde koruma altına alındı. Suriyeli gencin de adliyeye götürüldüğü belirtildi.

Gerginliğin dinmemesi ve mahallede toplanan kalabalığın artmaya başlaması üzerine polis TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri ile yurttaşlara müdahale etti. İlçe çapındaki gerilim hala devam ediyor.

Ulusal Kanal, İskenderun'daki gerginliğin perde arkasına ve gergin anların görüntülerine ulaştı.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (3)
timur 8 yıl önce
araba sadece müslüman diye hayran olanlar bunlari beslesin; özellikle su menfaat için türkiyeyi bes kurusa satabilen %85 akp seçmeni...
zuhal tunç 8 yıl önce
Ülkemizde son 10 yılda meydana gelen taciz,tecavüz,fiziksel ve psikolojik şiddet suçu sayılarını ve artış yüzdesini açıklayabilecek birileri var mı merak ediyorum. Dışardan yapılan göçlerle bir ülkenin kültür seviyesi, eğitim seviyesi ve suça eğilim oranı ne kadar değişebilirse bu insanlara kendi halkından daha fazla özgürlük hakkı veren zihniyet o kadar değişebilir.

Emeğinize sağlık
Tolga Baydar 8 yıl önce
milyonlarca ipini koparmış, ne olduğu belirsizi vatana dolduran tayyip, bunların sorunlusu sensin...
banner1278
banner1277
11°
gök gürültülü yağmurlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P