Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner

F-tipi örgütün Emniyet ayağına yönelik operasyonun düğmesine basıldı. İstanbul merkezli operasyon kapsamında 22 ilde arama ve gözaltı işlemi başlaltıldı. Operasyonlarda şu ana kadar 76 polis şefi gözaltına alındı. Kumpas soruşturmalarında rol alan polis şeflerinin bulunduğu listede 134 kişinin olduğu iddia edildi.

GÜNDEM 22.07.2014, 08:12 22.07.2014, 15:09
Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner
F-tipi örgüte yönelik operasyon gece saat 02.00 sıralarında başladı.

İstanbul merkezli operasyon kapsamında 22 ilde arama ve gözaltı işlemi başaltıldı. Operasyonlarda şu ana kadar 76 polis şefi gözaltına alındı. Kumpas soruşturmalarında rol alan polis şeflerinin bulunduğu listede 134 kişinin olduğu iddia edildi.

İlk operasyonu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi yaptı. Gözaltına alınanlar arasında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’ün de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında dönemin Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse, müdür yardımcıları  emniyet amiri Kazım Aksoy, emniyet amiri Ramazan Candan, emniyet amiri Gafur Ataç'da bulunuyor. 

Gözaltına alınan kişiler casusluk, usulsüz dinleme, resmi belgede sahtecilik, suç uydurma, özel hayatın gizliliğini ihlal, konut dokunulmazlığını ihlal, soruşturma gizliliğini ihlal, delil üretmekle suçlanıyor.


2'nci operasyon ise Organize Suçlar Şubesi tarafından başlatıldı. İstanbul başta olmak üzere 15 ilde düzenlenen operasyon, 2008-2012 yılları arasında yapılan 200’ün üzerindeki yasadışı dinleme suçlamasıyla dönemin İstihbarat Şubesi görevlilerini kapsıyor. 

Sahte isimlerle yapılan usulsüz dinlenen kişiler arasında Hanefi Avcı, Emin Aslan, Sabri Uzun ve çok sayıda gazeteci de bulunuyor. 

Dönemin İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer başta olmak üzere bir çok istihbaratçının evinde arama yapılıyor.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (6)
cenap aytepe 8 yıl önce
keserle sapla mapla olmaz ..başında .ulu önder atatürkün emirlerinin olduğu milli devlet kurulacak ve iğnenin deliğine kadar hesap sorulacak .devlet içinde ayrı bir hukuk kurumu bu işi yürütecek .hiç kimse ama hiç kimse hesaptan kaçamıyacak ..bu milletin öz evlatları azap çekiyor .şehit oluyor .anaları ağlıyor...........hesap günü mahşer günü.
Yaver oruş 8 yıl önce
Son zamanlarda aldığım en iyi haber.
İnal Karagözoğlu 8 yıl önce
gündem değişti, öyle mi?... ‘f tipi şeyleri topluyorlarmış bu bir oy kazanma çabası olabilir mi? her şey olabilir ve böyle düşünmek kahrediyor beni. her şeyin altında bir kumpas olabileceği düşüncesi, insanı böyle şeyler düşünmeye iten pek çok olguya dayanıyor. öte yandan, hem kısaca ‘silivri diyebileceğimiz işlerin savcısı olduğunu beyan etmiş birisi rahat rahat dolaşıyor olacak ortada hem de ‘f tipi elemanlar toplanacak bunda gariplik yok mu, bu durum insan aklını zorlamıyor mu?

evet, gündem değişti; beyimizi biraz da bu yeni durumla tüketelim. cumhurbaşkanı seçiminin olası sonuçlarının olası sonuçlarını irdelemeyelim

‘kumpasa gelenler ile onların yakınlarının, çevrelerinde oluşan yurttaş halkalarının canları, yürekleri, beyinleri nasıl acı çektiyse, bugün ‘f tipi diye kumpasla suçlananlar da acı çekiyorlardır. buna sevinemem. suçluların doğal hâkimlerince yargılanmalarını beklerim ancak ve ne zaman hak yerini bulur, çekilen acılar işte o zaman unutulur.
Lütfi Taşkin 8 yıl önce
allahın sopası yok, ama adaleti var. hani derler ya etme bulma dünyası diye, bu en uygun örnek bence yiyene afiyet, yenilene geçmiş olsun. ben mutluyum ya siz?
necdet 8 yıl önce
tayyiip fatullahla beraber oynadığı oyunu şimdi fetullaha yüklemeye çalışıyor yeni oyununu oynuyor
Hikmet Uzer 8 yıl önce
allaha cok sukur insallah hepsi temizlenir.
banner1278
banner1277
11°
gök gürültülü yağmurlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P