Kılıçdaroğlu istifa çağrısı yapan vekillere sert çıktı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortak bir açıklamayla istifa çağrısı yapan milletvekillerine çok sert yanıt verdi, "partinin yakasından düşün" dedi. Kılıçdaroğlu, milletvekillerini AKP içindeki çatlağı gizlemekle suçladı...

GÜNDEM 13.08.2014, 13:42 13.08.2014, 12:47
Kılıçdaroğlu istifa çağrısı yapan vekillere sert çıktı!
Seçim yenilgisinin ardından CHP yönetimine "çekilin" çağrısı yapan milletvekillerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu rest çekti, "CHP’nin yakasından düşün" dedi.

"Bu toplantıyı yapanlar CHP’nin yakasından düşsünler. Hem gidip seçimde çalışmayacaksın, yerinde oturacaksın; aday başarısız olsun diye dua edeceksin. Sonra da kalkıp basın toplantısı yapacaksın. Bunlar doğru değil. Bir partili, önce partisinin aldığı karar çerçevesinde gider çalışır, bunların hiçbiri partili değil"

Kılıçdaroğlu "beni o göreve onlar getirmedi" dedi ve ekledi:

Kendilerine açık çağrıda bulunuyorum: Tüzüğümüzde kurultayın nasıl toplanacağı yazılı. Güçleri yetiyorsa kurultay için gerekli imzayı toplayıp karşıma çıkarlar. Getirsinler imzaları, derhal kurultayı toplayayım. Görelim bakalım ne kadar destekçileri varmış partide.

CHP Genel Başkanı, Emine Ülker Tarhan, Birgül Ayman Güler, Süheyl Batum, Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz ve İsa Gök'ü AKP'deki çatlağı gölgeleyerek CHP içinde operasyon yapmakla suçladı.

İstifa etmeyeceğini de açıklayan Kılıçdaroğlu, partiye disiplin uyarısı yaptı.

"Bu arkadaşlarımın çoğunu siyasete taşıyan benim. Eğer bir hata aranacaksa bunları getiren kişi olarak bende aranması lazım. CHP’de disiplinin sağlanması için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyım. Bu kadarını söylemekle yetineyim"

Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'ün Başbakan olma arzusu hakkında da "bi kişinin önünün siyaseten kesilmesi, semokrasi açısından doğru değil" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (7)
CENAP AYTEPE 8 yıl önce
sayin kiliçtar oğlu .o parti̇ seni̇n gömleği̇n deği̇l sen gene ayni̇ adayi gösteri̇ri̇m di̇ceksi̇n ..eyer susarlarsa kabahat i̇şlerler ..sonra sana karşi çikanlarin her bi̇ri̇ li̇derli̇k vasvi taşiyan i̇nsanlar.göreceği̇z ki̇m düşecek yakadan.
emin baltaş 8 yıl önce
sayın kılıçtaroğlu, tayyipleşmeye başladı. diktatörlüğe soyundu.ama yanlış tahlil ve taktik.baykal'ı klikçilik ve ekipçilikle suçlayanlar en büyük hizip kendileri oldu.demokrasi anlayışına göre onun siyasete soktuğu kişiler sonuna kadar ona biat etmeli diye düşünen biri ne demokrat olabilir, ne de başkan.
Ataturk1 8 yıl önce
tek soru sayin kilicdaroglu! ekmeleddin bey ataturkcu mudur, laikci midir, milliyetci midir? halki secimsiz birakacak bir aday getirdiyseniz ve o adayiniz secimi kaybettiyse size yakisan partiden kendi rizanizla istifa etmenizdir.
CENAP AYTEPE 8 yıl önce
kiliçtar oğlu tayi̇p erdoğan gi̇bi̇ konuşuyor
Can ATILIR 8 yıl önce
kılıçdaroğlu! atatürk'ün kurduğu partide ne işiniz var sizin? al avukatlığına soyunduğun fethullah'ı, sezgin tanrıkulu'nu, faik tunay'ını falan, git başka parti kur kendine.
kemal onbaş 8 yıl önce
siyaset cambazlığında daha doğrusu ahlaksızlığında birilerini geçmeye çalışıyorsun. fenada değilsin yani.
cengiz Turk 8 yıl önce
Sen Ataturkcuysen ben astronotum kilicdaroglu
banner1278
banner1277
19°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P