“Şeytan, diyor ki çıkart şu ayakkabıyı...“

TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak kürsüye çıkan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ayağındaki topukla ayakkabısını dokunarak; "Şeytan diyor ki, çıkart şu ayakkabıyı, fırlat"

GÜNDEM 12.08.2014, 19:51 13.08.2014, 11:14
“Şeytan, diyor ki çıkart şu ayakkabıyı...“
TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak kürsüye çıkan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ayağındaki topukla ayakkabısını dokunarak; "Şeytan diyor ki, çıkart şu ayakkabıyı, fırlat. Ama bir ayakkabıma bakıyorum bir size bakıyorum. Değmez diyorum" dedi. Bu sözlere AKP milletvekilleri tepki gösterdi.
TBMM Genel Kurulu'nda söz alan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, kadına yönelik şiddet ile ilgili bir konuşma yaptı. Burada AKP milletvekillerini eleştiren Nazlıaka; "Kadının bedeni üzerinden yürüttüğünüz siyaset nedeniyle gelmiş olduğunuz noktada kadınların ne giydiği, ne yediği, ne renk ruj sürdüğü, hamile kadınların sokakta dolaşıp dolaşamayacağı, kadınların kahkaha atmasını isteksizlik olup olmadığını ve hatta bugün yapılan bir açıklamaya göre kadın ve erkeğin horon tepip tepmemesi bile tartışılır hale geldi. Kızlı erkekli eğitim görmek bile tartışılır hale geldi. Bunların sorumlusu sizsiziniz siz. Hani günde 3 kadınımız öldürülüyor ya, hani kadına yönelik şiddette yüzde bin 400 artış var ya. İşte o katilleri cesaretlendirenler, kadına nerede nasıl davranması gerektiğini dite edenlerdir. Bakmayın öyle. Sizlerden bahsediyorum. Sizlersiniz o katilleri cesaretlendiren" dedi.

Konuşmasında sağ eliyle topuklu ayakkabısını tutan Nazlıaka; "Şeytan diyor ki, çıkart şu ayakkabıyı, fırlat. Ama bir ayakkabıma bakıyorum bir size bakıyorum. Değmez diyorum açıkcası. Evet değmez" dedi. Nazlıaka'nın bu sözlerine AKP Grup Başkanvekili Belma Satır kınadığını söyledi ve tepki gösterdi.
Konuşmasının ardından CHP sıralarına yerine geçen Nazlıaka, partisinin kadın milletvekilleriyle ayakkabısını tutarak kürsüdeki konuşmasıyla ilgili sohbet etti.


Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA,(DHA)

Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P