TCDD'den 'Yüksek Hızlı Tren' açıklaması

GÜNDEM 03.08.2014, 22:52 03.08.2014, 21:54
TCDD'den 'Yüksek Hızlı Tren' açıklaması

Dün gece saat 20.00 sıralarında İzmit Köseköy ile Dilovası Tavşancıl arasında Yüklek Hızlı Tren Hattı'nda elektrik arızası nedeniyle hat kesilmesi sonucu 3 trenin yolda kalması ve bunların İzmit ile Köseköy istasyonları arasında motorinli lokomotiflerle çekilmesine yönelik haberle ilgili olarak TCDD Basın Müşavirliği'nden açıklama geldi.

3 trenin yolda kaldığı, arızanın ancak sabah saatlerinde giderilebildiği, birçok yolcunun da tedirgin olup seyahatine karayoluyla devam etme kararı aldığı olayla igili olarak ilk haberlerde yolcuların otobüslerle istasyonlar arasında nakledildiği yer almıştı. Bazı yayın organlarında bu yönde çıkan haberlerle ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Dün gece İstanbul’dan kalkan Yüksek Hızlı Tren, İzmit Gar’dan şiddetli fırtınadan kaynaklanan kısa süreli enerji kesintisi nedeniyle bekletilmiş, gerekli tedbirler alındıktan sonra hatta enerji verilerek seferine devam etmiştir. Basında iddia edildiği gibi trenden trene veya otobüs ile her hangi bir aktarma yapılmamıştır. Yolcular aynı trenle Ankara’ya gelmişlerdir." DHA

Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
15°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P