TGB'den Mimarlar Odasına uyarı: ''Başkentte PKK'ya ödül verdirmeyiz!''

Avrupa'da terör örgütü PKK propagandası yapan Jin Tv’nin sunucusu Güler Yıldız, Mimarlar Odası Ankara şubesinden Uluslararası Televizyon Haberciliği dalında ödül aldı! Türkiye Gençlik Birliği, PKK’nın televizyon kanalı sunucusuna ödül verilmesine tepki göstererek Mimarlar Odası Ankara Şubesinin önünde eylem yaptı.

GÜNDEM 02.10.2021, 18:34 05.10.2021, 20:53

Avrupa'da terör örgütü PKK propagandası yapan Jin Tv’nin sunucusu Güler Yıldız, Mimarlar Odası Ankara şubesinden Uluslararası Televizyon Haberciliği dalında ödül aldı!

Türkiye Gençlik Birliği, PKK’nın televizyon kanalı sunucusuna ödül verilmesine tepki göstererek Mimarlar Odası Ankara Şubesinin önünde eylem yaptı.

“Mimarlar Odası PKK'yı Kurtaramaz. PKK'ya Tek Ödül Mehmetçiğin Namlusudur!” pankartı taşıyan yüzlerce genç, Ankara Mimarlar Odası önüne yürüdü. Mimarlar Odası Ankara Şubesi önünde Türkiye Gençlik Birliği adına açıklamayı yapan TGB Genel Başkanı Dilek Çınar,  PKK’ya ödül veren Mimarlar Odası Ankara Şubesinin işgal edildiğini vurgulayarak bu ödülün  şehitlere kurşun sıkanlara verildiğini dile getirdi ve  şunları söyledi:

“Bugün işgal edilmiş bir yerin önünde toplandık! Bugün Türk Mühendislerini ve Mimarlarını temsil etmesi gerekirken PKK’nın temsilciliğini üstlenen bir yerin önünde toplandık! Evet yanlış duymadınız: İşgal edilmiş!

Mimarlar Odasının yönetimi PKK tarafından işgal edilmiştir! İşgal edilmiş; çünkü Türkiye’ye bağlı, Türk milletine bağlı hiçbir kurum, hiçbir kuruluş Mehmetçiğimizi, Şenay Aybüke Yalçın’ı, Eren Bülbülümüzü, kundaktaki Bedirhan Bebeğimizi şehit eden PKK’ya ödül vermez! Veremez!”

“ANKARA VALİLİĞİNİ VE CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!”

Verilen bu ödülü Türk milletinin kabul etmeyeceğini söyleyen Dilek Çınar, Ankara Valiliğini ve Cumhuriyet Savcılarını hem etkinliğin iptal edilmesi için hem de ödülü verenlerin yargı önüne çıkarılması için göreve çağırdı.
“PKK'ya verilen ödül, Mehmetçiğe kurşundur! Türk gençliğinin, Türk milletinin bu hainliğe sabredecek bir dakikası dahi kalmamıştır!

Ankara Valiliğini ve Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyoruz: Bu ödül töreni derhal iptal edilmeli, sorumlular hukuk önüne çıkarılarak hesap vermelidir”

MİMARLAR ODASI PKK İŞGALİNDEN KURTARILMALIDIR!

Mimarlar Odası  faaliyetlerinin Türk milletine değil PKK’ya hizmet ettiğini söyleyen TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, “Bu Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin ilk vukuatı değil.

TMMOB’un adında Türk var ama içinde Türklüğe, Türk milletine, Türkiye’ye dair en ufak bir şey yok! İşgal altında bulunan TMMOB, hiçbir Türk mühendisin, Türk mimarın, Türk milletine bağlı hiçbir vatandaşımızın yapmayacağı PKK yandaşı eylemlerin odağı haline gelmiştir” dedi.

“ TMMOB PKK’YA KALKAN OLUYOR!”

Mimarlar Odası’nın o faaliyetlerini hatırlatan Dilek Çınar, Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadelede TMMOB’un içinde bulunduğu konumu şu sözlerle anlattı:

Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’ta Mehmetçiğimiz PKK’nın üzerine yürürken; TMMOB Türkiye’yi katliamcılıkla suçluyordu!

Sırtımızı PKK’ya yaslıyoruz diyen HDP vekilleri tutuklanırken; TMMOB, HDP-PKK ile saf tutuyordu!

Şehirlerimizin altına bombalar döşeyen HDP belediyelerine kayyumlar atanırken; TMMOB hendeklerin içinden Türkiye’ye saldırıyordu!

Üniversiteler ve devletimizin içinde yuvalanmış terör destekçileri KHK ile ihraç edilirken; TMMOB, gövdesini FETÖ’cülere ve PKK’lılara siper ediyordu.

TMMOB yıllardır PKK’ya kalkan oluyor.”

“TÜRK MİMARLARI BU İHANETE GÖZ MÜ YUMACAK?”

PKK’ya verilen ödüllerin yanında duran mimarların Mehmetçiğe ihanet ettiğini söyleyen Dilek Çınar yaptığı açıklamada  vatansever mimarlara seslenerek şu sözlerle göreve çağırdı:

“Bu hainliği gören, duyan, işiten Türkiye’ye bağlı mühendislerimize ve mimarlarıza sesleniyoruz:  Mehmetçiğimizi sırtından vuranlara ödül verilmesine sessiz mi kalacaksınız?

Meslektaşlarınızı katledenlere, dağa kaçıranlara ödül verilmesine izin mi vereceksiniz?

Meslek onurunuzun bir avuç PKK destekçisi tarafından bu şekilde çiğnenmesine gözünüzü mü yumacaksınız? Vatansever mühendislerimize ve mimarlarımıza çağrımızdır: TMMOB’u kuşatmanın vaktidir! Atatürkçü, vatansever mimarlarımız Mimarlar Odası Ankara Şubesindeki işgale son vermeli, bölücü yönetime karşı kararlılıkla mücadele etmelidir.”

“ Mehmetçiğe İhanetin ‘Mimar’ları,”, “ Başkentte PKK’ya Ödül Töreni Olamaz”, “ Mimarlar Odası PKK’yı Kurtaramaz!”, “Türk Mimarları TMMOB'u Kuşatın, PKK İşgalinden Kurtarın!”, “Mehmetçiğimizin Katillerine Ödül Veremezsiniz!”, “ PKK’ya Ödül Türkiye’ye İhanet” ,“Ödülünüz PKK’yı Kurtaramayacak”, “Hendeklere gömüldünüz, Bu da sizin ödülünüz!” dövizlerinin taşındığı açıklama; Türk gençliğinin, bu ödül törenine izin vermeyeceğini söyleyen TGB Genel Başkanı Dilek Çınar’ın şu sözleri ile sona erdi: “PKK’ya verilecek yegane ödül Türk askerinin ve polisinin namlusudur. Teröre destek olanlar da terör örgütlerinin kaderlerini paylaşmaya mahkumdur.”

Açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

Değerli basın mensupları,

Büyük Türk Milleti;

Bugün işgal edilmiş bir yerin önünde toplandık!

Bugün Türk Mühendislerini ve Mimarlarını temsil etmesi gerekirken PKK’nın temsilciliğini üstlenen bir yerin önünde toplandık! Evet yanlış duymadınız: İşgal edilmiş!

Mimarlar Odasının yönetimi PKK tarafından işgal edilmiştir!

İşgal edilmiş; çünkü Türkiye’ye bağlı, Türk milletine bağlı hiçbir kurum, hiçbir kuruluş Mehmetçiğimizi, Şenay Aybüke Yalçın’ı, Eren Bülbülümüzü, kundaktaki Bedirhan Bebeğimizi şehit eden PKK’ya ödül vermez! Veremez!

Ancak Mimarlar Odası Ankara Şubesi yüzsüzce, ahlaksızca, haince PKK’nın yayın organı JİN TV muhabiri Güler Yıldız’a ödül verdiğini ilan etmiştir.

PKK'ya verilen ödül, Mehmetçiğe kurşundur! Türk gençliğinin, Türk milletinin bu hainliklere sabredecek bir dakikası dahi kalmamıştır!

Ankara Valiliğimizi ve Savcılarımızı göreve çağırıyoruz: Bu ödül töreni derhal iptal edilmeli, sorumlular hukuk önüne çıkarılarak hesap vermelidir.

Ve en önemlisi: Mimarlar Odası, PKK işgalinden kurtarılmalıdır!

Bu Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği’nin ilk vukuatı değil.

TMMOB’un adında Türk var ama içinde Türklüğe, Türk milletine, Türkiye’ye dair en ufak bir şey yok!

İşgal altında bulunan TMMOB, hiçbir Türk mühendisin, Türk mimarın, Türk milletine bağlı hiçbir vatandaşımızın yapmayacağı PKK yandaşı eylemlerin odağı haline gelmiştir.

Afrin’de, Cerablus’ta, El Bab’ta Mehmetçiğimiz PKK’nın üzerine yürürken; TMMOB Türkiye’yi katliamcılıkla suçluyordu!

Sırtımızı PKK’ya yaslıyoruz diyen HDP vekilleri tutuklanırken; TMMOB, HDP-PKK ile saf tutuyordu!

Şehirlerimizin altına bombalar döşeyen HDP belediyelerine kayyumlar atanırken; TMMOB hendeklerin içinden Türkiye’ye saldırıyordu!

Üniversiteler ve devletimizin içinde yuvalanmış terör destekçileri KHK ile ihraç edilirken; TMMOB, gövdesini FETÖ’cülere ve PKK’lılara siper ediyordu.

TMMOB yıllardır PKK’ya kalkan oluyor.

Bugün de Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentinde, terörle mücadelenin merkez karargahında, teröristlere ödül verenler Türk milletine ve Mehmetçiğe ihanet etmekte, Türkiye düşmanlığında buluşmaktadır.

Bu ödülü veren mimarların ellerinde pergel, gönye, kalem değil, ABD'nin PKK’ya verdiği silahların akıttığı mazlum kanı vardır.

Mimarlar Odası tarafından PKK’ya verilen bu ödül dağda, ovada, şehirde Mehmetçiğimizin namlusuyla ezilen PKK’ya nefes olma çabasıdır! Terör partisi HDP’yi meşrulaştırma girişimidir! HDP’yi kurtarmaya çalışanlar dinlesinler: Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız!

PKK’nızı ezdik, HDP’nizi de kapatacağız!

Bu hainliği gören, duyan, işiten Türkiye’ye bağlı mühendislerimize ve mimarlarıza sesleniyoruz:

Mehmetçiğimizi sırtından vuranlara ödül verilmesine sessiz mi kalacaksınız?

Meslektaşlarınızı katledenlere, dağa kaçıranlara ödül verilmesine izin mi vereceksiniz?

Meslek onurunuzun bir avuç PKK destekçisi tarafından bu şekilde çiğnenmesine gözünüzü mü yumacaksınız?

Vatansever mühendislerimize ve mimarlarımıza çağrımızdır: TMMOB’u kuşatmanın vaktidir! Atatürkçü, vatansever mimarlarımız Mimarlar Odası Ankara Şubesindeki işgale son vermeli, bölücü yönetime karşı kararlılıkla mücadele etmelidir.

Genç mimarlarımız, mimarlık öğrencisi arkadaşlarımıza sesleniyoruz: Mesleğinizi bu terör yuvasının altında mı icra edeceksiniz? PKK’ya kalkan olanlara göz mü yumacaksınız? Biliyoruz ayakları Türkiye toprağına basan hiçbir genç bu PKK destekçilerinin yönetimleri işgal etmesine izin vermez.

Buradan bir kez daha Cumhuriyet savcılarımıza sesleniyoruz: Türk yargısı, bu mimar kılıklı PKK destekçilerine gereken hukuki işlemleri başlatmak için vakit kaybetmeden harekete geçmelidir.

4 Ekim’de Başkentimizde, Ankara Kalesinde PKK’ya ödül vermek için törenler düzenleyenler duysunlar. Türk Gençliği olarak o ödül töreninin yapılmasına izin vermeyeceğiz. Ankara Valiliğimizi göreve çağırıyoruz. PKK’ya törenler düzenlenmesine izin vermeyin.

PKK’ya verilecek yegane ödül Türk askerinin ve polisinin namlusudur.

Teröre destek olanlar da terör örgütlerinin kaderlerini paylaşmaya mahkumdur.

Yorumlar (2)
Hakkı Altıok 8 ay önce
" Kürt sorunu " ibaresini kullanan kişiler hatalı . " Sorun " emperyalist uşaklarının , kabul ettirmeye çalıştığı YALAN .
Hakkı Altıok 8 ay önce
Mimarlar Odası için " sınav " niteliğinde .
banner1278
banner1277
24°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31