Kırılgan-Fragile cam heykel sergisi

Reyyan Somuncuoğlu'nun Fragile-Kırılgan sergisi, bambaşka bir tarihi mekanda, üç boyutlu cam heykellerle 8 Ağustos'ta açılıyor.

KÜLTÜR SANAT 06.08.2014, 13:33 06.08.2014, 12:40
Kırılgan-Fragile cam heykel sergisi
Mekanların da hafızaları vardır; yaşanmışlıkları oranında onlarca, hatta yüzlerce olaya tanıklık etmişlerdir. Herhangi bir taşına bir süre bakın, şeklinin değiştiğine, hareketlendiğine, dile gelişine şahit olursunuz. Reyyan Somuncuoğlu'nun Bodrum Kalesi'ndeki “Yansımalar” adlı sergisi bu dile gelişin tualde renge bürünmesidir. Reyyan Somuncuoğlu, bu kez, başka bir tarihi mekanda, Tersane'de, tarihe üç boyutlu cam heykellerle selam duruyor: “Fragile-Kırılgan”“Kırılgan”da, ışık oyunları cam heykellere ruh ve can katıyor. “Yansımalar”daki büyük tuallerle ahşap üstü resimleri, oyuna eşlik ediyor; tarih Reyyan Somuncuoğlu'nun çalışmalarıyla günümüzde yeniden yorumlanıyor...

1959 yılında İstanbul`da doğan Reyyan Somuncuoğlu, 1984 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü`nü bitirdi. İlk sergisini 1986 yılında Pabetland Sanat Galerisi`nde açtı. 1994 yılında sanat danışmanlığı ve yönetmenliği, resim öğretmenliği, vitray ve takı çalışmaları yapan sanatçı, 2000 yılında Cypress College, Roger Mendez baskı atölyesini birincilikle bitirdi. 2001 yılında Los Angeles, Golden West College baskı atölyesine devam eden sanatçı, yurt içinde ve yurtdışında çok sayıda sergi açmıştır. Eserlerinde Osmanlı kültürü ve özellikle kadın sultanlar üzerine eğilen Reyyan Somuncuoğlu Adile Sultan Sarayı`ndaki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.Pannonica Jazz'ın müzik sponsorluğunu üstlendiği davette, Türk cazseverlerin yakından tanıdığı Meriç Demirkol alto saksofonda ve Murat Arkan gitarda sanatseverlerle buluşuyor. " Kırılgan - Fragile " sergisinin açılış davetinin ardından sanatseverler sergi sonrası partisinde Pannonica Jazz'da biraraya geliyor.

Açılış : 8 Ağustos 2014 - 20:00

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P