İşte Yılmaz Özdil'in yayınlanmayan o yazısı

Yılmaz Özdil'in, Hürriyet gazetesinde yayınlanmayan, "Başbakan kim olsun" başlıklı 15.08.2014 tarihli yazısı şöyle;

MEDYA 15.08.2014, 11:20 15.08.2014, 17:31
İşte Yılmaz Özdil'in yayınlanmayan o yazısı

Yılmaz Özdil'in, Hürriyet gazetesinde yayınlanmayan, "Başbakan kim olsun" başlıklı  15.08.2014 tarihli yazısı şöyle;

Valla benim içimden geçen isim, Bilal…

Birincisi, devlette devamlılık esastır, devlet dediğin babadan oğula’dır.
İkincisi, hiç unutmam, 2005 senesinde Brüksel’deki NATO zirvesinde, ABD Başkanı Bush, İngiltere Başbakanı Blair ve bunun babası bir araya gelmişti, Bush parmağıyla bunu gösterip “çalışıyor mu bu” diye sormuştu, babası “çalışıyor” demişti, Bush da daha bi saniye önce çalışıp çalışmadığını bile bilmediği halde “çok akıllı bi çocuk” demişti, Blair de gülerek “tıpkı babası gibi” demişti.
Üçüncüsü, Bush’la Blair haklıydı, hakikaten çok zeki bi çocuk… Küçükken okuyacak parası bile yoktu, Remzi’nin bursuyla okudu. Şimdi, çalışarak kazandığı paralarını 48 saat sıfırlıyor, hâlâ 30 milyon avrosu kalıyor, zekâsını düşün yani.
Dördüncüsü, milletvekili olmasına filan gerek yoktur, doğuştan milli egemendir, “23 Nisan” doğumludur. Seçim meçim yapılmasın, çocuk bayramı’nda makama oturtulsun, bi daha kalkmasın, ister assın ister kessin.
Beşincisi, vakıfçı olduğu için memlekete dair her mevzuya vâkıftır… Babası ne zaman sıkışsa onu arar, telefon eder, Fenerbahçe’yi şöyle yap der, telefon eder, şu işadamını kucağa oturt der, telefon eder, çiftlik ne oldu diye sorar. Gerçi biraz yavaş anlar, ha bire anlamadım babacım der ama, olsun, o kadar kusur kadı kızında da olur, imam oğlunda da olur. Bilal’den şahane başbakan olur.
*
Bilal olmazsa…
Hayırsever Rıza cuk oturur.

*
O da maaşallah Bilal gibi zekâ küpü, henüz 26 yaşındayken 86 milyar dolarlık altın ihracatı yaptı.
Ayrıca… Bakanların yarısı zaten emrinde.
Hayırsever olduğu için, seviyor bakanlarımızı. Kimine kol saati alıyor, kimine takım elbise alıyor, kimine çikolata kutusu gönderiyor. Bakanlarımız da onu seviyor. Mesela, içişleri bakanımız gerekirse önüne yatıyor.
Başbakanımız “yuh çekersen, tokadı yersin” diyor, vatandaşları yumrukluyor, yerlerde tekmeletiyor, Rıza da “hırsız var” diyeni, korumalarına yakalattırıyor, ağzını burnunu kırdırtıyor.
Tam halef-selef olsun.
Böyle başa böyle tarak olsun.
*
Yok eğer, Rıza da uymazsa…
Müteahhit Cengiz olsun.

*
Malum “tecavüz kaçınılmazsa, zevk almaya bak” derler, nasıl olsa milletin orasına koyacak, bari başbakan olarak koysun. Ahaliyi donuna kadar soymalarına rağmen, ahali itiraz edeceğine “soyuyorsa beni soyuyor, sana ne” diye kavga ediyorsa… “Gör bak, milletin orasına koyacağız” diyen müteahhit Cengiz’e törenle plaket veriliyorsa… Allah yardımcımız olsun, müteahhit Nihat da bu Cengiz’in başbakan yardımcısı olsun.
Çünkü n’aapsın bu şartlarda Nihat, koymazsa kabahat.
*
Müteahhit Cengiz de olmazsa…
Sayın Apo olsun.

*
Hatırlarsınız, tapesi sızmıştı, “Tayyip’in beni üçüncü kişi olarak konumlandırması tesadüf değil” demişti. Nedir devlet protokolü? Birinci kişi cumhurbaşkanı, ikinci kişi meclis başkanı, üçüncü kişi başbakan… E madem öyle, tesadüf olarak kalmasın, resmiyet kazansın, “Yeni Türkiye” protokolüne geçilsin. Apo tek başına başbakan olmasa bile, hiç olmazsa eşbaşbakan olsun.
*
Yasin el Kadı, dışişleri bakanı olsun. Recep İvedik, kültür bakanı olsun. Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Hande Yener, Mustafa Sandal, Alişan, Cengiz Kurtoğlu, Berdan Mardini, Ece Erken, Şafak Sezer kabineye girsin, Burhan Kuzu gene bi şey yapılmasın, düz milletvekili kalsın, delirsin. Acun, hükümet sözcüsü olsun.
*
Google’dan ayet sallayan, bakara makaracı Egemen Bağış’ı da Ekmeleddin’den boşalan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın başına getirdin miydi, tadından yenmez gari.”

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar (96)
serehat 8 yıl önce
Ya ben zaten yilmaz özdilin hürriyette ne işi var diyorum senelerdir
hiddem 8 yıl önce
Haha :) herseyi.anladik da sanatcilari teker teker yazip.hedef gostermek vede bizden degilse hedeftir mantigini anlamis degilimis .. neyse seni okudukca bi.kez daha akp ye oy atasim geliyor sayin.ozil :)
Nevin Çapan 8 yıl önce
Yılmaz Özdil in bu yazdıklarının hangi kelimesi bu güne kadar duyulmadı? Cümle alemin gerek Medya'dan gerekse tv den duydukları ile aynı değil mi? Sadece Sn. Özdil o sihirli yazısı ile onları toparlayıp, harika bir yazı çıkarmış ortaya..sadece şapka çıkarılır ona.... Hürriyet gazetesi ise iyi bilsin ki.....Özdil nereye, okurları oraya gider...
Bykececi 8 yıl önce
HARIKA
cenap aytepe 8 yıl önce
bu yazıya ne demeli bilmemki .eh şöyle deyim .hürriyet ....isme bak ..hürriyet gastesi ..eyer varsan yazarlar ve çizerlerle varsın .ama senin için kara ise böyle bir aslan çıkar bacaklarından tıtar sallayıverir.
huya 8 yıl önce
Hemserim zekani kocaman opuyorum
Rukiye Bayrak 8 yıl önce
Bence de harika olur sayın Özdil. Hatta Apo artık çıkmalı. Devletinin sınırları da belli olsun bir an önce.Asgari ücretle 1700 simit yerine 900 simit alınıyormuş. Bu da çok. Günde 3 simitle olmezler. Velhasıl ne olacaksa olsun bu ülkede bir an önce.
İLKER Gülenay 8 yıl önce
TEK AMA EN DOĞRU GERÇEK, YORUMLAMA DA ÇOK AMA ÇOK GEREKSIZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner1278
banner1277
19°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P