Seçimin faturası Hulki Cevizoğlu'na kesildi!

Gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu'nun Yurt Gazetesi ve Sokak Televizyonu'ndaki işine son verildi.

MEDYA 13.08.2014, 19:10 13.08.2014, 19:28
Seçimin faturası Hulki Cevizoğlu'na kesildi!

Gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu'nun Yurt Gazetesi ve Sokak Televizyonu'ndaki işine son verildi.

İmtiyaz sahipliğini CHP  Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın yaptığı Yurt gazetesindeki yazılarına ve Sokak TV'deki programına son verilen deneyimli gazeteci Hulki Cevizoğlu konu ile ilgili görüşlerini ulusalkanal.com.tr ile paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla kovulduğunu ifaden eden Cevizoğlu şunları söyledi:

Ben Sokak TV'deki Ceviz Kabuğu Programında ve Yurt gazetesindeki köşe yazılarımda Atatürk ilke ve değerlerini savunduğum ve CHP ve MHP'nin "Çatı Adayı" Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirdiğim için kovuldum. Ben CHP Yönetimini Cumhurbaşkanı Adayı'nın açıklanmasından bir hafta önce uyardım. "Şu şu özeliklere sahip olmalı yoksa muhalefet ederim" diye en baştan demiştim. Sonrasında aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu gösterdiklerinde ben daha önceden dediğim muhalefeti yaptım. Canlı yayında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Atatürk karşıtı Derin Tarih dergisinin danışmanlığını yaptığını belgesiyle açıklamıştım. Daha sonrasında yine belgeli olmak üzere ağır eleştiriler yaptım. Tabi bu muhalefetim onları rahatsız etti. Seçime kadar beklediler ve ardından bana gelip, "Programa ve gazete yazılarına ara verelim" diye söylediler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gazetenin imtiyaz sahibi CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve Yurt gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Alo Derya Sazak hattı aracılığı ile işime son verdiler. "Batsın bu gazetecilik" diye kitap yazıp, sözde Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Yurt gazetesi yeni Genel Yayın Yönetmeni  Sazak, "Alo Fatih"in yerine oturdu!..

Cevizoğlu kovulduğunu ilk Twitter adesinden açıkladı. Cevizoğlu twitter iletisinde şunları ifade etti


Hulki Cevizoğlu Kanal Sokak'ta Ceviz Kabuğu programını sunuyordu.

(İlgili haberi okumak için görseli tıklayın)Gökhan Çelik
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar (32)
Ş. Şevik 8 yıl önce
doğruları tartışamaz ve farklı düşüncelere saygı duymazsak akepe den ne farkımız kalır?
Saban Capulcu 8 yıl önce
desenize kemal kilicdaroglu'da tayyiplesti. yahu ne istiyorsunuz fikrini demokratca beyan eden gazetecilerden?
Nil Öz 8 yıl önce
hulki bey ben kanal sokak'ı sadece sizin programınız için izliyordum bundan sonra izlemem zaten ayrıca siz muhalefet yaptınız diye bizler oy kullanmaktan vazgeçmedik oyumuzu yine kullandık tabi ki kullanmayanlar da olmuştur fakat bu sizin program ve konuşmalarınızla alakalı olamaz bunu idrak edemiyorlar mı acaba? her konuda aynı düşünmüyoruz diye birbirimizin canına mı okumaya çalışmalıyız mantık bu mudur? ne acı...
angustos 8 yıl önce
Hulki ceviz oglu kadar taş düssün baslarina
Can ATILIR 8 yıl önce
gazete patronuna şikayet etmeler, gazeteden, televizyondan kovdurmalar... bunları yapan birini daha tanıyorum.
Hasan ozel 8 yıl önce
birkactane guvenip dinledigimiz okudugumuz adam diye tereddutsuz kefil olacagimiz kisi kaldi onlarinda su dustugu hale bak daha televizyonda seyretmeyiz olur biter ne yapalim
Alamamcı derler bize 8 yıl önce
Atatürk milliyetcisi bir yiğit gazeteci aydın insan daha susturuldu ama bu daha başlangıç! Akp ne ve AkChp na biat etmeyen herkes bir bir susturulacak ve AKılsız insanların sahip çıktığı hırsızlar hayinler kısaca vatan satıcılar memleketi çok geçmeyecek cehenneme çevirecekler AZİZ nesin az bile demiş ! Alamanyadan selamlar sevgiler dostlarım.
gurbetci 8 yıl önce
Dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner1278
banner1277
11°
kısa süreli yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P