PKK'dan Atatürk'e saldırı

Türk askerine ilk kurşunu sıkan PKK'lı Mahsum Korkmaz'ın heykeli kaldırılması üzerine terör örgütü Güneydoğu'da eylemler yaptı. Örgütün hedefinde Atatürk vardı. Hakkari, Şırnak ve Diyarbakır'da bir araya gelen teröristler, Atatürk büstlerini tahrip etti. Emniyet güçleri ile PKK'lılar arasında yaşanan gerilim gece boyunca sürdü.

YURT 20.08.2014, 13:05 20.08.2014, 17:54
PKK'dan Atatürk'e saldırı

Diyarbakır Lice'deki PKK'lı Mahsun Kormaz heykelinin Jandarma Özel Harekat Timleri'nin operasyonu ile kaldırılmasının ardından PKK şehir merkezlerinde eylem yaptı. Terör örgütünün hedefi Atatürk oldu, illerde molotof, havai fişek ve ses bombalı eylemler yaptı.

PKK'lılar Hakkari, Diyarbakır ve Şırnak'ta Atatürk heykellerini tahrip etti, gece geç saatlere kadar gerginlik yaşandı.

Teröristler yakıp yıktıkları büstlerin üzerinde bir de fotoğraf çektirdi. Çekilen fotoğraflar propaganda amaçlı sosyal medyada yayınlandı.

Mardin'de bir grup terörist Suriye sınırına yürümek istedi. Yolu trafiğe kapatan PKK'lılara polis müdahele edince ortalık savaş alanına döndü.

Nusaybin İlçesi'nde de gerginlik gece boyunca sürdü. PKK sempatizanlarının düzenlediği yürüyüşte olaylar çıktı.

Diyarbakırdaki eylemler sırasında Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü örgütün hedefi oldu. Havai fişek, ses bombası ve molotof kokteylleri ile binaya saldıran grup gaz bombası ve tazyikli suyla dağıttıldı.

Antalya'da PKK'ya destek olmak için eylem yapan HDP'lilere yurttaşlar Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. 


ulusalkanal.com.tr
Yorumlar (0)
banner1278
banner1277
23°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P